Foto: se svolením Capcom

Resident Evil 7 a remake Resident Evil 2 se chystají na iPhone, iPad a Mac

Na iOS, iPadOS a macOS se chystají další dvě hry Resident Evil. Tentokrát jde o Resident Evil 7 Biohazard, který vyjde příští měsíc, a remake Resident Evil 2, který je ve vývoji. Capcom slibuje zážitek v konzolové kvalitě u her, které běží na RE Enginu vydavatele a využívají technologii MetalFX Upscaling společnosti Apple.

Společnost uvádí, že obě hry budou mít při uvedení na trh bezplatnou demoverzi, ale pro odemčení plného zážitku bude potřeba hry zakoupit. Nicméně společnost Capcom zatím neoznámila ceny těchto nových her.

Pokud jde o další obsah, Capcom uvádí, že hlavní hra Resident Evil 7 a DLC Not A Hero budou vydány společně jako balíček. Mezi volitelná DLC bude patřit upgrade Gold Edition, který bude obsahovat End of Zoe, Banned Footage Vol. 1 a Vol. 2, sadu 5 mincí, Survival Pack a režim obtížnosti Madhouse.

Verze Resident Evil 7 pro iOS a iPadOS nabídnou vylepšené ovládání s novou funkcí automatického střelby. Záměrem je, aby hra byla lépe hratelná na dotykových obrazovkách, a to díky možnosti automatické střelby ze zbraní po nastavenou dobu. Hra bude také podporovat gamepady MFi.

Pro hraní Resident Evil 7 budete potřebovat nejnovější zařízení Apple. Podporuje pouze zařízení iPhone řady 15 Pro, iPady a počítače Mac s křemíkovými čipy Apple (M1 nebo novější). Společnost Capcom zatím neposkytla hardwarové požadavky pro hru Resident Evil 2.

Resident Evil 7 Biohazard dorazí 2. července a podle Capcomu si jej můžete předobjednat již dnes.

Zdroj: engadget.com