Resident Evil Zero, 1 a 4 vyjdou na konzoli Switch v květnu

Majitelé konzole Switch, kteří jsou fanoušky kultovní hororové série Resident Evil od Capcomu, se mohou těšit na 21. květen. V tento den na ni totiž vyjdou další tři díly – Zero, „jednička“ a „čtyřka“.

Předobjednávky v rámci služby Nintendo eShop startují 28. února a všechny hry budou remasterované v HD grafice. V USA a Kanadě bude také možné si koupit balíček s názvem Resident Evil Origins Collection, který obsahuje díly Zero a první díl a který bude dostupný  pouze v krabicové verzi (každá hra bude jinak k dostání jen v digitální podobě). Konverze těchto dílů byla oznámena v říjnu a doplní porty her Resident Evil Revelations 1 a 2, které na Switch vyšly loni.

Capcom též potvrdil, že hráči budou moci k ovládání her použít stylový ovladač Chainsaw Controller z konzole GameCube, který vyrobila firma Nuby Tech speciálně pro čtvrtý díl série.

Studio nicméně zklamalo fanoušky, kteří si dělali naději na konverzi remaku druhého dílu, jejž v lednu vydalo na konzole Xbox One a PS4 i PC a jenž se těší vysokým hodnocením od hráčů i médií. V tomto směru prý totiž „nemá žádné plány“.

 

Zdroj: ign.com, nintendowire.com, twitter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.