Říjnová aktualizace operačního systému Windows 10 přinese řadu novinek, včetně zrcadlení telefonu

Součástí včerejší předváděcí show společnosti Microsoft nebylo jen představování nových zařízení, ale také odhalení nových funkcí, které získá operační systém Windows 10. A podle všeho to vypadá, že se brzy dočká nejrozšířenější komerční operační systém světa, který v současnosti využívá 700 milionů zařízení, řady pozitivních změn.

První z nich je zrcadlení telefonu s operačním systémem Androida iOS. Díky němu je možné získat přímo v prostředí Windows přístup k textovým zprávám, včetně jejich psaní a odesílání a také k fotografiím, které je možné přetahovat, vkládat do prezentací nebo fotografických editorů. Objevují se informace, že v budoucnu bude možné ve Windows spustit a pracovat v libovolné aplikaci telefonu, tyto informace však zatím nejsou potvrzené. Ke komunikaci mezi počítačem a telefonem bude sloužit aplikace Your Phone, která je součástí rozsáhlé podzimní aplikace.

Dalšími změnami bude časová osa, ve které je možné hledat použité aplikace a dokumenty a to napříč všemi zařízeními, přihlášenými pod jedním účtem. Aktualizace také přinese pluginy pro prohlížeče Chrome a Firefox, které umožní zapojení obsahu těchto prohlížečů do časové osy. Změn by se mělo dočkat i cloudové úložiště.

Proces aktualizace by měl probíhat automaticky během října. Další velkou aktualizaci chystá Microsoft na březen příštího roku.

Zdroj: blogs.windows.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.