Foto: se svolením Riot Games

Riot Games začne od 13. července monitorovat hlasový chat uživatelů

Riot Games, vývojářská společnost stojící za volně dostupnou FPS střílečkou Valorant, začne 13. července monitorovat veškerou hlasovou komunikaci probíhající mezi hráči. Podle vyjádření společnosti je důvodem trénink jazykových modelů, které by nakonec měla začít používat pro vyhodnocování závadnosti komunikace mezi hráči.

Společnost Riot tuto novinku původně oznámila již v dubnu 2021, a to poté, co provedla aktualizaci svých zásad ochrany osobních údajů. Nové podmínky umožňují společnosti Riot „nahrávat a potenciálně vyhodnocovat hlasové údaje při používání hlasových komunikačních kanálů vlastněných společností Riot“ za účelem boje proti nenávistným projevům a obtěžování prostřednictvím hlasového chatu.

Riot tvrdí, že bude analyzovat nahrávky, v případě, že hráč nahlásí někoho za nevhodné nebo urážlivé komentáře. To by mělo společnosti pomoci zjistit, zda nahlášený hráč porušil její zásady, a v takovém případě přijmout příslušná opatření.

Prozatím však společnost nic reálně vyhodnocovat nebude. Získané informace totiž využije k vytvoření beta verze systému, který má v plánu zavést ještě v tomto roce. Prozatím bude Riot pracovat pouze s konverzacemi anglicky mluvících hráčů Valorantu v Severní Americe. Hráči, kteří s monitoringem nesouhlasí, bohužel nemají jinou možnost, než zcela vypnout hlasový chat nebo používat jiný komunikační nástroj (například Discord).

Nicméně až bude zavedena ostrá verze systému, Riot tvrdí, že nebude poslouchat veškerou komunikaci mezi hráči, ale bude pouze namátkou procházet potenciálně škodlivé hlasové záznamy, a to pouze v případě, že bude některá z komunikací nahlášena. Přestože po vyřešení situace budou všechny informace odstraněny, i tak to může u některých hráčů vyvolat obavy ohledně jejich soukromí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.