Foto: se svolením PlayStation

Rise of the Ronin je historická akční RPG od tvůrců hry Nioh

Herní studio Team Ninja (nezaměňovat s Ninja Theory), které stojí za hrou Nioh, plánuje vzít fanoušky PlayStation na dobrodružnou výpravu do Japonska éry Bakumacu (cca v letech 1853–1869, tzv. konec šógonátu). V úterý studio oznámilo, že pracuje na nové akční adventuře s názvem Rise of the Ronin.

Hra se odehrává v roce 1863, tedy zhruba deset let poté, co komodor Matthew Perry ukončil izolaci Japonska od Západu, a hráče zasadí do doby dramatických technologických a politických změn. Budete hrát za potulného Ronina, který se pohybuje v rozvrácené zemi. Jelikož se jedná o projekt Team Ninja, očekávejte stylový boj zblízka z pohledu třetí osoby. Navíc to vypadá, že se hra bude inspirovat západními hrami s otevřeným světem, jako je Assassin’s Creed – což je vzhledem k tématu příhodné. Rise of the Ronin bude hra exkluzivně pro konzole PlayStation a objeví se v průběhu roku 2024.

Je to už sedm let, kdy jsme s tímto projektem začali. A od té doby vývoj postupoval pomalu a svobodně, podobně jako duch Ronina. S velkým potěšením konečně přivádíme tuto hru na světlo světa a jsme naplněni vděčností za to, že můžeme toto oznámení učinit společně se společností PlayStation, která nás i tento projekt po celá ta léta podporovala,”  oznámili na blogu PlayStationu vývojáři Team Ninja. Pod článkem sdílíme trailer hry.

Zdroj: engadget.com, blog.playstation.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.