Foto: Unsplash

Roblox zavádí opatření, které bude bránit dětem v přístupu ke hrám se sexuálním a jinak nevhodným obsahem

Online platforma pro vytváření a sdílení her Roblox nemá zrovna dvakrát dobrou pověst. To dokládá i několik skandálů, v minulém roce například došlo k hackerskému útoku na řadu účtů, který měl za cíl propagovat znovuzvolení Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách. Každopádně dlouhodobým a velkým problémem je i vznik řady her se sexuální tematickou, která je často zobrazována velmi explicitně. To by však samo o sobě nevadilo, problémem je, že k těmto hrám mají běžně přístup i děti a mladiství, kteří ještě nedosáhli plnoletosti.

Není proto divu, že se tvůrci Robloxu rozhodli situaci řešit. Remy Malan, vedoucí oddělení ochrany osobních údajů společnosti The Wall Street Journal, uvedl, že Roblox nyní pracuje na vývoji nového hodnocení obsahu, které by mělo rodičům pomoci snáze rozpoznat, které hry jsou pro jejich potomky ještě vhodné, a které nikoli.

Ačkoli už současný systém dokáže omezit přístup k určitým hrám, nově by měli rodiče získat ještě více informací o tom, co konkrétně která hra obsahuje, a tedy jaký potenciálně nevhodný obsah se v ní nachází. Pokud si totiž sami hru nezahrajete, často lze jen podle názvu, obrázků či stručného popisu velmi obtížně určit, zda je hra pro vaše dítě vhodná, nebo není.

Nová opatření jsou důležitá zvlášť, když si uvědomíme, že Roblox denně používá více než 30 milionů uživatelů, z nichž zhruba polovinu tvoří děti do 13 let. Je tedy jasné, že nejde o zanedbatelný počet.

Malan ale prozatím neprozradil, kdy bude nový systém hodnocení her k dispozici.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.