Foto: se svolením Roblox Corporation

Robloxem otřásl téměř třídenní výpadek, jaká je příčina?

Fanoušci Robloxu se v posledních dnech potýkali s nedostupností tohoto populárního online multiplayeru. Platforma byla nedostupná od 29. října včetně víkendu. Navíc nefungoval ani oficiální web. Společnost přitom stále pouze opakovala, že o problému ví.

Nicméně nyní – po téměř třech dnech výpadku – se Roblox opět vrací do normálního provozu. Vývojáři uvedli, že platformu postupně zprovozňují ve všech regionech. Co nezvykle dlouhý výpadek způsobilo? Prozatím víme jen tolik, že nedostupnost nezpůsobili hackeři a pravděpodobně ani žádný další vnější faktor. Daleko spíše šlo o chybu na samotné platformě. Někteří hráči spekulují o tom, že za výpadkem mohl stát problém způsobený promo akcí Chipotle, která byla spuštěna půl hodiny předtím, než k výpadku 28. října večer došlo.

„Identifikovali jsme jádro problému a víme, jak jej vyřešit. Pracujeme na tom, abychom dali vše opět do pořádku. A budeme vás o průběhu dále informovat,“ uvedli vývojáři na twitterovém účtu v neděli v podvečer.

Nutno ale podotknout, že výpadek Robloxu se dotkl nespočtu uživatelů (platformu denně používá více než 40 milionů uživatelů). Současné potíže tak do velké míry otřásly s důvěryhodností v tuto službu. Tím spíš, že pro řadu uživatelů jde nejen o koníček, ale i o zdroj jejich příjmů. Mnoho z nich proto spekuluje o tom, že by měli dostat nějakou kompenzaci za téměř tři dny výpadku. Stejně tak se samozřejmě množí obavy o budoucnost platformy.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.