Foto: Flickr

Ron DeSantis měl kvůli přetížení serverů Twitteru potíže s oznámením své prezidentské kandidatury

Floridský guvernér Ron DeSantis měl dnes na Twitter Spaces oficiálně oznámit svou kandidaturu na amerického prezidenta. Bohužel se zdá, že Twitter nebyl připraven na tak velký zájem lidí. Krátce poté, co byl Twitter Space spuštěn, vysílání spadlo a DeSantis musel počkat, než mohl svým příznivcům oznámit, že se uchází o post prezidenta Spojených států amerických.

“Máme tady tolik lidí, že si myslím, že nám tak trochu kolabují servery, což je dobré znamení,” řekl republikán a důvěrník Elona Muska David Sacks ve chvíli, kdy se přenos na chvíli vrátil, než opět spadl. Přenos se nakonec rozběhl poté, co jej Twitter přesunul na Sacksův osobní účet. Sacks uvedl, že se na přenos v jednu chvíli naladilo více než 500 000 lidí.

Elon Musk, majitel Twitteru, kandidaturu DeSantise otevřeně podporuje. To je výrazná změna ve strategii společnosti – Twitter se pod svým předchozím vedením nikdy přímo nezapojoval do kampaní prezidentských kandidátů. Politické aktivity platformy směrem k uživatelům zahrnovaly nanejvýš volební centrum, které lidi odkazovalo na informace o tom, jak volit, a živé přenosy věnované debatám mezi prezidentskými kandidáty.

Skutečnost, že se Twitter Spaces dostal do technických potíží, není překvapením. Pod Muskovým vedením společnost propustila většinu zaměstnanců, které měla pod bývalým generálním ředitelem Paragem Agrawalem, včetně velké části týmu zodpovědného za kritickou infrastrukturu.

Zdroj: www.engadget.com