ROV Camera Slider stativ, který vnese filmový do vašeho videa

Dnešní mobilní telefony, akční kamery nebo digitální zrcadlovky umí natáčet video ve velmi dobrém rozlišní i počtu snímků za vteřinu. Svou kvalitou jsou někdy srovnatelné s filmovými kamerami. Když však dáte své zařízení na klasický stavit, docílíte toho, že se obraz neklepe, ale je velmi statický, což dost ubírá na efektivitě.

Tento problém by mohl vyřešit ROV Camera Slider stativ, který během natáčení se zařízením pomalu plynule posouvá. Tato drobnost vnese do výsledného videa živost a pocit ručního natáčení. ROV je rám postavený na čtyřech nožičkách, který je možné postavit doma na stůl, stejně jako na betonovou překážku ve skate parku, nebo na skálu při výletu do hor. Uvnitř rámu se pohybuje podložka, na kterou je možné přichytit mobil, fotoaparát nebo kamerku. Pohyb podložky je řízený přesným motorkem.

Celé zařízení lze ovládat díky speciální aplikaci přes bluetooth připojení. Ovládací rozhraní v telefonu slouží zároveň jako fotografická aplikace. Díky tomu je možné natáčení a pohyb zařízení přesně synchronizovat. Možností nastavení má aplikace celou řadu, od natáčení klasického vida, přes zpomalené záběry, při kterých jeden podložka rychleji až po dlouhé časosběrné fotografické snímání hvězdné oblohy nebo nočního města. Aplikace je v současnosti vytvořena pro iOS, avšak brzy by se měla objevit i pro Android.

Stativ bude k dispozici ve dvou verzích, levnější odlehčená verze je určena především pro mobilní telefony a její cena v rámci předprodeji na kickstarteru je 229 dolarů, druhá verze Pro využívá klasický stativový závit a profesionální hlavu a je určena větším zařízením, jako jsou třeba digitální zrcadlovky. Její předprodejová cena je 299 dolarů. Předpokládaný termín dodání stativu je určený na duben 2018. Pokud vás tento projekt zaujal, můžete jej podpořit zde.

Zdroj: Kickstarter.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.