Zdroj: pixy.org

Ruské úřady obvinily trojici čtrnáctiletých chlapců z terorismu, trénovat měli ve hře Minecraft

Trojice sibiřských teenagerů čelí obvinění z terorismu kvůli svým plánům vyhodit do povětří budovu Federální bezpečnostní služby. Nikoliv však tu reálnou, ale pouze její model, který postavili v rámci hry Minecraft. V rámci trestní sazby při prokázání obvinění jim hrozí až 10 let vězení.

Tři chlapci (všichni ve věku 14 let) byli zadrženi policií už v červnu a nyní jejich zákonným zástupcům sdělil prokurátor konkrétní obvinění. Podle něj se dopustili organizace výcviku za účelem následně provádět teroristické aktivity. Kromě výše zmíněného videa zadrženým přitížil i fakt, že se otevřeně hlásili k anarchistickým názorům a na internetu sledovali videa zaměřená na amatérskou výrobu výbušnin. Měli také trénovat teroristické aktivity v opuštěném domě a na stavbách. V Minecraftu měli testovat možné rozložení výbušnin tak, aby byl jejich čin co nejefektivnější.

K tomu, že plánovali opravdový teroristický čin, vedly vyšetřovatele podle oficiálních zpráv záznamy komunikace v jejich mobilních telefonech. Policie se na chlapce zaměřila poté, co dva z nich roznášeli plakáty podporují Azata Mifstakhova, který v roce 2019 zaútočil na jednu z kanceláří vládnoucí strany Jednotné Rusko.

Dva ze zadržených se měli pod tlakem přiznat, že své virtuální aktivity plánovali v budoucnu využít i v reálném životě. Tito dva chlapci se v současnosti nachází v domácím vězení. Třetí z nich, který se nepřiznal, zůstává i nadále ve vazbě. Deset let, což je trest, který všem hrozí, je maximální sazba, kterou umožňuje nezletilým udělit ruské právo.

Zdroj: newsweek.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.