Růst čínského herního trhu se v první polovině roku snížil na 5 %

Růst čínského herního trhu v první polovině roku výrazně zpomalil a rostl pouze o 5 %, přičemž vygeneroval 15 mld. dolarů. Minulý rok ve stejnou dobu přitom rostl šestinásobným tempem. Za zpomalením podle všeho stojí čínská vláda, která od března nevydala žádnou herní licenci.

Za deset let je to podle pekingské analytické firmy CNG a oficiální čínské herní asociace GPC poprvé, co největší herní trh světa zaznamenal pouze jednociferný růst. Ve své zprávě také uvádějí, že i když mobilní segment se na růstu podílí stále nejvíce, meziročně klesl z 50 na 13 %. Se zhruba půl miliardou lidí zůstává každopádně „bezpečně“ největší hráčskou skupinou v Číně.

Podle některých odborníků na čínský herní trh může být dalším důvodem pro pokles přesycení trhu, který dlouhou dobu rostl dvouciferným tempem. Jiní analytici však vidí za zpomalením právě roli vlády, která nedávno vytvořila úřad State Administration of Radio and Televisions (SART), který nahradil dosavadní úřad State Administration od Radio, Film and Television. SART po druhém jmenovaném úřadu přebral agendu vydávání herních licencí.

Jak sdělil listu South China Morning Post herní analytik Gao Baowen z firmy Orient Securities, na schválení nyní čekají tisíce herních licencí. Podle něj je SART připraven měsíčně schválit licenci pro asi 700–800 titulů a všechny další by prý mohly být vyřízeny do dvou až tří měsíců. Poznamenal, že ve zbývající letní sezoně kvůli tomu nebude na trhu dostatek nových titulů, což se opět negativně projeví na jeho růstu.

 

Zdroj: gamesindustry.biz, scmp.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.