Foto: Unsplash

Ruští agenti se snaží proniknout do herních komunit

Prezident Microsoftu Brad Smith v rozhovoru na konferenci Semafor World Economy Summit uvedl, že společnost se v současné době zabývá pokusy ruských agentů proniknout do online herních komunit, především těch, které jsou spojené s Minecraftem.

Smith sice připustil, že tyto pokusy jsou na seznamu bezpečnostních priorit poměrně nízko – “není to tak, že by hraní Call of Duty vedlo k úmrtí v reálném světě“ -, ale přesto zdůraznil důležitost boje proti těmto pokusům o infiltraci, které jsou prováděny ve snaze šířit propagandu a dezinformace o ruské invazi na Ukrajinu.

“O bezpečnostních rizicích jsme informovali vlády. Jedná se o agenty wagnerovců, o ruskou rozvědku, a oni herní komunity využívají jako místo, kde dávají do oběhu desinformace,” uvedl Smith. Wagnerovci jsou ruskou soukromou vojenskou společností, která v minulosti pracovala v tak těsné blízkosti vlády, že je považována za faktickou jednotku ministerstva obrany nebo ruské vojenské zpravodajské agentury GRU (Glavnoje razvedyvatělnoje upravlenije).

Smith poté zmínil konkrétní případ infiltrace ruských agentů do Discordového kanálu Minecraft. Jedná se o ten stejný kanál, který je momentálně v centru mezinárodního zpravodajského zájmu poté, co na něm byly zveřejněny tajné americké dokumenty v rámci úniku, který Pentagon označil za nejškodlivější za poslední desetiletí.

Zdroj: www.kotaku.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.