Ruští kozáci žalují studio GSC Game Word kvůli užití značky Cossacks

S nepříjemnou situací se musí vypořádat ukrajinské vývojářské studio GSC Game Word. Ruská rada atamanů, nejvyšší správní orgán zastupující národ kozáků, totiž požaduje, aby jim studio zaplatilo za užití slova Cossacks, tedy mezinárodní označení komunity kozáků v herní sérii Cossacks: European wars, která je mezi hráči v Evropě poměrně populární.

Rada tvrdí, že jedině praví kozáci mají právo na komerční využití svého jména, a je připravena celou záležitost postoupit Mezinárodnímu soudnímu dvoru. Po autorech hry žádají 10 procent příjmu z prodeje všech her se slovem Cossacks v názvu, přičemž částku odhadují na čtyři miliony dolarů. Žádají soud, aby do doby zaplacení částky zablokoval všechny účty i servery společnosti GSC Game Word.

Právní situaci údajně žalující strana konzultovala s právníky a vidí reálnou šanci na úspěch. Garantuje přitom, že v případě vítězství u soudu rozdělí částku spravedlivě mezi všechny příslušníky kozácké menšiny v Rusku a na Ukrajině.

Případ vzdáleně připomíná loňskou žalobu společnosti Pinkerton na studio Take-Two za použití jejího jména a agentů jako antagonistů ve hře Red Dead Redemption 2. Soud tehdy uznal, že značka Piknerton, jak je použita ve hře, je historickou reálií, s níž lze volně nakládat. Je však pravda, že slovo Pinkerton nebylo součástí názvu hry ani její značky. Studio GSC Game Word mělo v minulosti opakovaně finanční problémy, je tedy možné, že by případný prohraný soud byl pro autory her, jako je Stalker, likvidační.

Zdroj: newsland.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.