Foto: Unsplash

S iPhonem 14 Pro se pravděpodobně vrátí starý ukazatel stavu baterie

Zdá se, že iPhone 14 Pro se vrátí ke klasickému ukazateli procent baterie. To znamená, že majitelé verze Pro pravděpodobně nebudou muset používat nehezký a špatně čitelný ukazatel, který Apple testuje v beta verzi iOS 16 a který zobrazuje procenta uvnitř ikony baterie.

Současná verze indikátoru baterie na novějších zařízeních má podobu ikony baterie (bez procent), která pouze vizuálně ukazuje, kolik energie telefonu zbývá. Tato podoba indikátoru byla poprvé zavedena u iPhonu X, a to kvůli nedostatku místa způsobenému velkým výřezem. Pokud uživatelé chtějí zjistit přesná procenta, musí přejít do Ovládacího centra.

Podle dosavadních informací se ale zdá, že iPhone 14 Pro vymění jeden velký výřez za dva samostatné výřezy, které při zapnuté obrazovce vytvoří jeden výřez ve tvaru pilulky. Přesto by ale mělo zůstat dostatek místa jak pro ikonu baterie, tak i pro ukazatel procent vedle sebe. Kromě toho Apple možná využije více prostoru na obrazovce díky tomu, že ikonu mobilních služeb při zamknutém telefonu přesune na levou stranu obrazovky, zatímco napravo by mohlo přibýt centrum oznámení.

Zdá se, že iPhone 14 mimo to přinese některé změny funkce Always on Display. Uživatelé si pravděpodobně budou moci plně přizpůsobit vzhled obrazovky uzamčeného zařízení, což bude zahrnovat i úpravu odstínu popředí tapety (zatímco zbytek zůstane ztmavený), takže bude vidět jen část obrazu. V rámci Always on Display se budou zobrazovat také widgety, které se však budou postupně stmívat a ztrácet, aby se zabránilo vypalování OLED. Jakákoli oznámení se při zapnutém displeji objeví v dolní části obrazovky a přibližně po 10 sekundách zmizí.

Nová řada iPhonů bude představena již brzy, a to v rámci Apple Far Out 7. září.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.