Zdroj: Microsoft

Sadu nástrojů Microsoft Office čeká revoluce, poběží v cloudu a jednotlivé aplikace přestanou existovat

Společnost Microsoft oznámila razantní změnu svého kancelářského balíčku Microsoft Office. Bez nadsázky můžeme mluvit o největší revoluci v dějinách těchto produktů, a to hned z několika důvodů. Jedním ze základních změn bude plný přestup na cloud, dokumenty se tak nebudou vytvářet a upravovat v počítači, ale mimo něj. Koncept navíc umožní pracovat více uživatelům na jednom dokumentu zároveň.

Tento koncept mnozí znají z Google dokumentů. Ve skutečnosti však chce Microsoft posunout tvorbu dokumentů ještě mnohem dál, a s trochou nadsázky bychom jej tak mohli nazvat Google dokumenty na steroidech.

Vývojáři nové sady Fluid Office říkají, že základem změny, kterou přináší je úplná změna optiky, kterou na celou věc uživatel nahlíží. Zatímco dříve byla centrem práce aplikace, nyní se vše bude točit kolem dokumentu. Aplikace jako takové Microsoft rozdělil na jednotlivé moduly, které mohou uživatelé kombinovat. Práci na veškerých dokumentech tak zvládnou v jednom prostředí.

Zdá se, že práce s dokumenty by v budoucnu mohla být mnohem jednodušší, avšak uživatelé si budou muset na novou formu práce zvyknout. Je pravděpodobné, že Microsoft bude dále podporovat i klasické verze balíku Office, protože řada uživatelů bude konzervativních, a zvláště ti starší se nebudou chtít učit nové postupy, které novinka nepochybně přinese.

Microsoft v současnosti vládne trhu kancelářských aplikací, stále výrazněji se ale musí potýkat s konkurencí, především ze strany společnosti Google. Nová cesta směrem k plně cloudovému řešení by pro něj mohla být cesta k větší konkurenceschopnosti.

Zdroj: microsoft.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.