Foto: Pixabay

Sam Altman povede v Microsoftu nový tým pro výzkum umělé inteligence

Poté, co společnost OpenAI o víkendu oznámila, že se Sam Altman do jejich týmu nevrátí, tak Microsoft nezahálel a Altmana, společně s jeho kolegou Gregem Brockmanem, ihned najal. Dvojice spolu s dalšími kolegy nastupuje do Microsoftu, aby “vedla nový tým pro pokročilý výzkum umělé inteligence”. Ředitel Microsoftu Satya Nadella dodal, že Microsoft “zůstává zavázán partnerství s OpenAI”. Nicméně tento krok by mohl vztah mezi firmami poškodit. Je možné, že se část zaměstnanců OpenAI přesune do Microsoftu, což by mohlo zbrzdit vývoj chatbota ChatGPT.

Altman od pátku, kdy se objevila zpráva o jeho propuštění, mlčel. Potvrdil však, že ho Microsoft zaměstnal, a na síti X uvedl, že “mise pokračuje”. V odpovědi na tento příspěvek Nadella napsal, že je “velmi nadšený”, že Altman bude vedoucím nové výzkumné skupiny. Jmenování do nové funkce bylo oznámeno těsně poté, co se objevily náznaky, že by se Altman mohl do OpenAI po svém pátečním náhlém vyhazovu vrátit.

Namísto Altmana byl údajně novým generálním ředitelem společnosti OpenAI jmenován spoluzakladatel platformy Twitch Emmett Shear.

Bude zajímavé sledovat další vývoj situace. Společnost Microsoft totiž do OpenAI investovala 13 miliard dolarů (přibližně 292 miliard Kč) a vlastní 49% podíl v ziskovém segmentu společnosti. Microsoft také nedávno představil svého asistenta umělé inteligence Copilot, který je založen na technologii OpenAI.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.