Samsung 8 a 8 plus čeká v lednu upgrade na Android Oreo, neoriginální stanice Dex s ní můžou mít problém

Ačkoliv většina fanoušků telefonů od Samsungu myslí na odhalení novinek Galaxy S9 a S9 plus, ke kterému dojede během ledna, přichází i zajímavé informace, které se týkají stále ještě vládnoucích králů S8 a S8 Plus.

Ty by totiž koncem ledna nebo začátkem února měli získat důležitý systémový update, jehož součástí bude i dlouho očekávaná verze Androidu 8.0 Oreo. V současnosti je Samsung ve třetí fázi jejího betatestování. Informace pochází z betatestovacího týmu a bližší informace s datem vydání zatím nikdo Samsung neprozradil.

Zároveň se objevila i špatná zpráva, tedy pro některé uživatele. Objevují se informace, že nový systém bude blokovat použití stanic DeX, od jiných výrobců než je Samsung. Někteří uživatelé na internetových fórech hlásí, že třetí betaverze jejich stanici ještě podporovala, avšak čtvrtá už hlásí chybu připojení neoriginální hardwaru nebo pouze zrcadlí systém telefonu a nezapne se prostředí DeX.

Není to poprvé, co Samsung podobným způsobem podporuje prodej svého originálního příslušenství. Avšak uživatelé, kterým dosud hardware od jiných výrobců bez problémů fungoval, radost mít rozhodně nebudou. Je možné, že se jedná pouze o zkušební zamčení v betaverzi a v oficiální distribuci bude funkce odblokována, to však není jisté.

Dokovací stanice DeX byla do nedávna specifickým rysem Samsungu, avšak našli se i další výrobci, které začali podobné možnosti nabízet. Společnost  Huawei nabízí u svých modelů Mate 10 a 10 Mate Pro funkci s názvem „Easy Projection“, která běží na bázi Phoenix OS. Ta však nevyžaduje koupi speciálního doku, místo toho stačí uživatelům obyčejný kabel USB –C. Pokud se podobných možností objeví více, mohla by situace vyvinout dostatečný tlak na Samsung, aby svůj systém také zjednodušil a nenutil zákazníky k nákupu drahé dokovací stanice.

Zdroj: slashgear.com xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.