Foto: se svolením LG Display

Samsung a LG představily nové technologie ohebných displejů

Futuristické displeje, které lze ohýbat, se posunuly zase o kus dále. Na každoroční konferenci Display Week v kalifornském San José, představily společnosti Samsung Display a LG Display nové technologie ohebných displejů. Namísto jednoskládacích konstrukcí se návštěvník konference mohl seznámit se skládáním dvojím, ohnutím dovnitř i ven či s technologií rolovacích displejů.

Společnost LG Display představila 8 palcovou ohebnou dotykovou obrazovku, kterou lze skládat dovnitř i ven, podobně jako tomu bylo u konceptu Ultra Flex společnosti TCL na začátku tohoto roku. Konstrukce umožňuje, aby jeden flexibilní displej sloužil jako vnitřní obrazovka (jako u Galaxy Z Fold 3) i jako vnější (jako u Huawei Mate XS). 360stupňový skládací OLED displej od LG má údajně vydržet složení „více než 200 000krát,“ než se začne lámat. Na displej byla použita „speciální ohýbací struktura,“ která minimalizuje jakékoli pomačkání, uvádí LG. Podle magazínu Gizmodo má LG displej rozlišení 2 480 x 2 200 pixelů, což je stejné jako vnitřní displej na telefonu Huawei Mate X2.

Aby toho nebylo málo, další zajímavou ohebnou technologii nabízí Samsung Display. Jeho displeje Flex G a Flex S, které poprvé ukázal již na Consumer Electronics Show (světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas), je možné složit dvakrát. V případě Flex G se displej skládá dvakrát stejným směrem jako trojitá peněženka, zatímco Flex S se skládá jednou dovnitř a jednou ven jako papírová mapa. Samsung má také dvojici posuvných telefonů s obrazovkami, které se mohou rozkládat horizontálně nebo vertikálně.

V průběhu let jsme viděli spoustu rolovacích konceptů, technologií ohebných displejů od společností TCL, Oppo a dalších. Navzdory zájmu se však zatím žádný smartphone s rolovacím displejem na trh nedostal.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.