Foto: se svolením Samsung

Samsung brzy vydá uživatelské rozhraní One UI 5 – jaké novinky přinese?

Podle tiskové zprávy společnosti Samsung se v příštích týdnech objeví uživatelské rozhraní One UI 5. hlavní novinky patří ještě více personalizovaná zamykací obrazovka a nové režimy pro filtrování nežádoucích vyrušení. Pokud vám to zní podobně jako iOS 16, máte pravdu. Jde o oblíbené funkce tohoto systému a Samsung je jednoduše okopíroval.

Přizpůsobení zamykací obrazovky One UI 5 funguje přibližně stejně jako u společnosti Apple. Po dlouhém stisku zamykací obrazovky se zobrazí možnosti přizpůsobení tapety a ciferníku hodin. K dispozici je také možnost vytvořit tapetu pomocí krátkého videoklipu. Samsung uvádí, že na výběr je více tapet pro domovskou a zamykací obrazovku, včetně nových barevných a grafických možností.

Funkce Routines od společnosti Samsung, která umožňuje nastavit si, jak se má telefon automaticky zachovat v určitých situacích, byla rozšířena o situace připojení k mobilnímu hotspotu nebo zapnutí režimu letadlo. Je tu ale také nová funkce, která se jmenuje jen Režimy. Ty jsou určeny k odfiltrování rušivých vlivů při různých činnostech, jako je práce, spánek nebo cvičení. Widgety se v One UI 5 dočkaly také aktualizace, a to díky novému widgetu s chytrými návrhy, který nabízí doporučení aplikací a činností na základě jejich používání.

Zcela novou funkcí je Bixby Text Call, která umožňuje přijmout hovor a komunikovat s volajícím prostřednictvím textu. Bixby přečte váš text volajícímu a stejně tak převede jeho hlas na text.

One UI 5 od Samsungu bude v příštích týdnech pravděpodobně nejprve k dispozici pro řadu Galaxy S22, Z Flip 4 a Z Fold 4, až později se rozšíří na starší vlajkové lodě a zařízení střední třídy.

Zdroj: theverge.com