Foto: Samsung Display

Samsung Display předvedla nový typ skládací obrazovky

Mobilní telefony se skládacími displeji stále tvoří samostatnou kategorii s cenovkou vysoko nad průměrem. Takových telefonů logicky zatím není mnoho, avšak postupně přibývají další a další. Navíc by se v budoucnu mohl objevit nový typ těchto telefonů s displejem, který na virtuální konferenci Display Week představila společnost Samsung.

Jedná se koncepční prototyp označovaný jako S-foldable, tedy Skládací S. Jak název napovídá, jedná se o displej, který se ohýbá nikoliv na jednom, ale na dvou místech. Jeho úhlopříčka při maximálním rozložení dosahuje délky 7,2 palce. To je podobná velikost, jako má současný Galaxy Z Fold 2.

Kromě nového displeje pro mobilní telefony představil Samsung i další novinky včetně 17placového OLED displeje, který ve složeném stavu připomíná tablet a po rozložení jej lze využít jako monitor. Další novinka není ohebná, jedná se o na první pohled běžně vypadající displej, jehož zvláštnost je doslova skrytá – tento displej v sobě totiž má integrovanou kameru.

Samsung Display je divize společnosti Samsung Electronics a vyrábí OLED panely pro použití společnosti Samsung i smluvních partnerů. Produkty představené během prezentace v rámci Display Week mohou být součástí budoucích reálných uživatelsky dostupných produktů, zaručené to ale není.

Na poli skládacích displejů by se mohly v budoucnosti objevit další konkurenti. Svůj vstup do tohoto atraktivního odvětví ohlásila společnost OEM TCL. První svůj produkt by měla představit v horizontu jednoho roku.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.