Samsung Galaxy Fold vyzkoušeli první uživatelé, jaké jsou jejich dojmy?

Do vydání jednoho z nejočekávanějších telefonů první poloviny letošního roku – skládacího Samsungu Galaxy Fold, zbývá deset dní a jak se zdá společnost Samsung konečně ukončila embargo a dala telefon k dispozici vybraným redakcím a influencerům po celém světě. Telefon, který jsem až dosud mohli vidět na videích Samsungu nebo za tlustým sklem na výstavách se tak dostal do ruky prvním nezávislým kritikům a díky jejich videím si můžeme udělat obrázek o této novince i my.

První co nás na unboxingovém videu, které jsme sledovali, zaujalo byla velikost krabice. Ta je srovnatelná s transportním obalem na narozeninový dort a je vidět, že Galaxy F je uvnitř ní v naprostém bezpečí. Kromě samotného telefonu, kabelů a několika redukcí jsou součástí telefonu také nová sluchátka Galaxy Buds.

Většina z těch, kteří již drželi Galaxy F v rukou se shoduje na tom, že klíčový prvek – sklápěcí mechanismus telefonu, funguje spolehlivě. Jak můžeme vidět z několika review, telefon je ve všech pozicích pevný a řemeslně dobře zpracovaný. Při otevřeném telefonu je však patrná rýha v místě ohybu. Jde však spíš o kosmetickou vadu, která použití telefonu nijak neomezuje. Reakce na změnu obrazovky při otevřeném telefonu je velmi rychlá, takže je možné v reálném čase přejít ze sledování videa na malé zavřené obrazovce na celý displej. Při sledování videa uživatelé jistě ocení QHD+ rozlišení a především podporu HDR 10+.

Důležité jsou také rozměry telefonu, tedy především tloušťka, která je 17mm což je vlastně dvojnásobek průměrných současných smartphonů. Jeho váha je potom 269 gramů. Zde je nutné pro srovnání uvést, že jedním z nejtěžších telefonů současnosti je iPhone XS Max s váhou 208 gramů, což není takový rozdíl.

Asi nejdiskutovanější otázkou nového modelu Samsungu bude jeho cena. Ta se bude v Evropě pohybovat okolo 2 000 euro. Na český trh telefon v první vlně nedorazí a pokud o něj budou mít čeští uživatelé zájem musí si pro něj zajet do Německa nebo Polska. Zda se později objeví i v oficiální distribuci na pultech českých obchodů, zatím není jasné.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.