Foto: Unsplash

Samsung Galaxy S22 pravděpodobně nabídne Snapdragon 898 a/nebo Exynos 2200

Přestože pořád čekáme na představení Galaxy S21 FE, objevují se další nové informace ohledně další chystané řady S22. Nejdříve to byly rendery, které ukázaly, že by Samsung mohl prodávat model S22 Ultra spolu s integrovaným perem S Pen. A od té doby jsme se dočkali také domnělých informací o velikosti baterie S22, rychlosti nabíjení či vzhledu zadního krytu modelu S22 Ultra.

Nyní však unikly další podrobnosti a tentokrát jde o spekulace ohledně vnitřní výbavy telefonů S22. Zdá se totiž, že Samsung bude chystané smartphony dodávat s novou generací procesorů Qualcomm Snapdragon 898 nebo Exynos 2200.

Tuto informaci na svém twitterovém účtu sdílel známý leaker Max Weinbach. Ten konkrétně tvrdí, že všechny tři modely řady S22 (tedy standardní Galaxy S22, S22 Plus a Galaxy S22 Ultra) se budou prodávat buď s čipsetem Qualcomm Snapdragon 898, nebo Samsung Exynos 2200.

Zdá se také, že konkrétní procesor bude záviset na regionu, v němž se bude prodávat. Velmi pravděpodobně se tak zopakuje stejný model, který Samsung uplatňuje již nyní: Samsung totiž prodává modely smartphonů řady S s čipem Qualcomm ve Spojených státech a Koreji, zatímco ostatní regiony, jako je Evropa, Čína a Indie, mají variantu s čipem Exynos.

Přestože dříve na tom Evropa byla hůře (verze s Qualcommem z hlediska výkonu i efektivity překonávaly varianty s Exynosem), nyní se očekává stejný výkon u obou, protože Qualcomm údajně vložil zakázku na výrobu svého 4nm čipsetu Snapdragon 898 do rukou právě slévárně společnosti Samsung.

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.