Samsung Galaxy S9 by mohl být prvním telefonem s procesorem Snapdragon 845

Ačkoli nám z roku 2017 zbývá ještě několik měsíců, začínají se na internetu objevovat zprávy o telefonech chystaných pro rok 2018. Jedni z nejočekávanějších smartphonů budou nepochybně zástupci nová řady Samsungu nesoucí označení S9.

V letošním roce se společnosti Samsung podařilo uzavřít se společností Qualcomm dohodu díky, které se její modely Galaxy S8 a S8 plus staly prvním se špičkovým procesorem Snapdragon 835. Už delší dobu se spekuluje, že by dohoda mezi oběma společnostmi mohla být opět uzavřena a chystaná vlajková loď Samsung Galaxy S9, respektive S9 plus, by se tak mohly stát prvními telefony s procesorem Snapdragon 845.

Podle dosavadních úniků to vypadá, že Samsung design u svých špičkových modelů zřejmě měnit nebude. Opět se tedy můžeme těšit na zakřivený bezrámečkový displej a pravděpodobně se dočkáme také čtečky otisků prstů, která bude integrována přímo v displeji. Spekuluje se také o nových vlastnostech fotoaparátu, jež by mohl překonat kvalitu současných iPhonů 8 a možná i iPhonu X. To jsou však pouze spekulace a do pravděpodobného vydání telefonu na konci února příštího roku zbývá hodně času. Je však pravděpodobné, že množství informací, které se o chystaném telefonu budeme dozvídat, se bude s blížícím se datem vydání zvyšovat.

Samsung používá oproti konkurenci strategii, při které se společností Qualcomm dohodne na odkupu velkého množství nejnovějších čipů a konkurence je díky tomu nemá možnost použít ve svých telefonech, které by vyšly dříve než novinky Samsungu. Loni se to projevilo na modelech LG G6 a HTC U Ultra, které byly poháněny procesorem Snapdragone 821, ačkoli Samsung měl už té době k dispozici vyšší řadu 835. Je pravděpodobné, že se obdobnou taktiku pokusí využít na počátku příštího roku zase.

Zdroj: tomsguide.com, sammobile.com