Samsung Galaxy S9 zřejmě nebude mít Face ID

Jestli se může nejnovější mobilní telefon Applu iPhone X chlubit něčím, co nemá konkurence, je to nepochybně Face ID.  Technologií schopnou 3D mapování obličeje, a případně jeho přenášení do animace v reálném čase. A zatím to vypadá, že tomu tak i zůstane, neboť jeho největší konkurence Samsung Galaxy S9, jí mít zřejmě nebude.

Na veřejnosti se v minulých dnech objevila interní zpráva společnosti Samsung, kterou zveřejnil server businesskorea.co.kr. Podle ní budou mít oba chystané telefony Galaxy S9 i Galaxy S9 Plus, pouze vylepšenou technologii 2D skenu obličeje, podobně jako to měly předchozí modely osmé řady. Tato technologie může sloužit k odemykání telefonu, avšak není považována za dostatečně bezpečnou, aby mohla být použitá například pro potvrzování bankovních převodů nebo plateb telefonem. Telefonu samozřejmě zůstane čtečka otisku prstů, která tato potvrzení umožňuje.

Je možné, že variantu podobnou technologii Face ID se chystá Samsung použít u následného modelu S9 Note, který můžeme zřejmě očekávat na konci léta.

A co podle úniků o Samsungu S9 zatím víme? Měl by mít zadní dvojitý fotoaparát, s obrazovým snímačem, který by měl umět snímat až 1000 snímků za vteřinu díky technologii tří vrstev. V tom jestli bude mít nový Samsung dvojitou i přední kameru se předpovědi zatím liší. Pokud by ji však měl, je možné, že by tak zvýšila bezpečnost funkce odemykání telefonu obličejem. Vylepšené fotoaparáty by také mohly mírně zvýšit cenu telefonu. Dalším očekávaným prvkem nového Samsungu je nový procesor Qualcomm Snapdragon 845.

Společnost Samsung potvrdila, že její nový telefon, nepřinese takové množství inovativních technologií, podle ní to však není jediný ukazatel kvality. Samsung S9 se bude soustředit především na komplexní výkon a kvalitní inovativní uživatelské prostředí.

Zdroj: businesskorea.co.kr cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.