Foto: Samsung

Samsung Galaxy Z Fold 3 možná ztratí všechna fyzická tlačítka, ovládat se bude pouze pomocí gest

Pomalu ale jistě se dozvídáme stále více informací o chystaném telefonu Samsung Galaxy Z Fold 3. Poslední zpráva je zajímavá tím, co tvrdí – totiž, že novinka pravděpodobně nebude mít vůbec žádná fyzická tlačítka. Nový telefon by se tak měl velmi výrazně lišit oproti modelům Galaxy Fold a Galaxy Z Fold 2.

Informace o úplné absenci tlačítek pochází z patentu Galaxy Z Fold Squeeze Gesture, který byl zveřejněn prostřednictvím serveru LetsGo Digital. Samsung se k tomuto řešení přiklonil zejména proto, že pro některé uživatele může být obtížné používat boční fyzická tlačítka telefonu ve složeném stavu. Patent tudíž předpokládá nahrazení všech funkcí fyzických tlačítek gesty.

Ve sklopeném stavu bude například možné pomocí klepnutí na boční stranu telefon zapnout, zatímco pomocí přejetí prstu bude možné ovládat hlasitost. Uživatelé by také měli bez problému moci používat gesto zmáčknutí, s tím rozdílem, že nebudou tisknout fyzické tlačítko, ale pouze určité místo na telefonu.

LetsGo Digital upozorňuje na to, že sílícím trendem je do budoucna skládací zařízení co nejvíce ztenčovat. Pro výrobce tedy bude dříve nebo později nutností nahradit fyzická tlačítka vhodnými alternativami.

Vzhledem k tomu, že Galaxy Z Fold 3 by měl být oficiálně představen již v srpnu letošního roku, zůstává otázkou, zda skutečně již v rámci tohoto modelu budou fyzická tlačítka odstraněna, nebo se toho dočkáme až u jeho nástupce Galaxy Z Fold 4 v následujícím roce. Každopádně možné to je, Samsung totiž už podobný patent přestavil i v roce 2019.

Zdroje: phonearena.com, letsgodigital.org

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.