Foto: se svolením Samsung

Samsung má nového šéfa designu mobilní divize, jde o bývalého designéra automobilky Mercedes-Benz

Mobilní divize společnosti Samsung má nového šéfa designu. Na tom by nebylo nic divného, zajímavé však je, o koho jde. Hubert H. Lee je totiž bývalý designér značky Mercedes-Benz. Právě on bude nyní stát v čele týmu Mobile eXperience (MX) Design Team, což je divize zodpovědná za design některých nejviditelnějších produktů Samsungu, včetně vlajkových telefonů řady Galaxy S.

Lee dříve působil na pozici šéfdesignéra společnosti Mercedes-Benz China a vedl designérské týmy automobilky v Číně a USA. Pochopitelně se nabízí otázka, jak jeho historie ovlivní podobu nových produktů tohoto technologického giganta. Pravdou je, že Samsung Leeovi věří a doufá, že „jeho jedinečný a vizionářský pohled“ produktům do budoucna jednoznačně pomůže. Vzhled zařízení by měl jít s dobou a ideálně být o krok napřed před konkurencí.

Zda Samsung zvolil dobře, však pravděpodobně poznáme nejdříve za rok. Design vlajkových lodí pro následující období je totiž již víceméně dán. Nicméně je dobré zůstat nohama na zemi. Samsung totiž z hlediska designu dosud raději sázel na jistotu. Nejspíš proto půjde pouze o drobnější změny, které však v konečném důsledku mohou být velmi významné (například podobně jako to udělal Evans Hankey ve společnosti Apple po odchodu Jonyho Ivea).

Zdroj: engadget.com