Foto: se svolením Samsung

Samsung na Designbloku představil jedinečnou kinetickou instalaci tančících robotů

Na letošním 24. ročníku největší české přehlídky designu Designblok 22 je k vidění také zajímavá kinetická instalace Flex!. Jde o expozici společnosti Samsung Electronics a jejími autory jsou designer Petr Bakoš, audiovizuální umělci Jan Hladil a Lukáš Dřevjaný ze Studia H40 a tým programátorů pražské prototypové dílny PrusaLab.

Expozice nese motto Svět je Flex! a její součástí jsou tři vzájemně spolupracující roboti pohybující se v rytmu tance s ohebnou projekční plochou. Související několikaminutová projekce navazuje na interaktivní výstavu nových skládacích telefonů s ohebným displejem, které Samsung nedávno uvedl na světový trh.

„Základní myšlenkou našeho příběhu je, že úspěšné technologické inovace vedou k přirozenosti a ke konstrukčním řešením, jejichž principy můžeme sledovat v živé přírodě – a sem patří i princip flexibility. Tento trend sleduje i vývoj mobilních telefonů,“ uvádí Petr Bakoš, který koncept robotické instalace Flex! rozvinul spolu s týmem programátora Leoše Horta z pražské dílny PrusaLab. Nutno podotknout, že tématem letošního Designbloku je LES, čímž se festival vrací k tradiční výrobě, přírodním materiálům a enviromentálním otázkám.

Expozice Svět je Flex! kromě samotného kinetického díla návštěvníkům umožňuje vyzkoušet si nové řady skládacích telefonů s ohebným displejem Samsung Galaxy Z Flip4 a Samsung Galaxy Z Fold4 i jejich příslušenství.

Expozici Svět je Flex! společnosti Samsung Electronics naleznete ve výstavním prostoru Superstudia Gabriel Loci (Holečkova 106/10, Praha 5) v místnosti 137B. Otevírací doba expozice je od středy 5. 10. do neděle 9.10. 2022 vždy od 10:00 do 21:00. Návštěvníci si mohou zakoupit vybrané mobilní  produkty za zvýhodněné ceny přímo na výstavě nebo získat unikátní 10% slevový kód na nákup jakéhokoliv zboží na e-shopu samsung.cz.

Zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.