Samsung na IFA 2018 představil technologii 8K AI Upscaling a novou 8K televizi i chytrou pračku a lednici

Samsung dnes na IFA 2018 představil technologii 8K AI Upscaling pro 8K QLED televizory, která umožňuje zvýšit rozlišení obrazovky na 8K a kterou používá jeho první 8K QLED televizor Samsung Q900R. Představil také inteligentní pračku Quick Drive a lednici Family Hub jako ukázky jeho vize budoucnosti o propojené inteligentní domácnosti.

Technologie 8K AI Upscaling umožňuje zlepšit kvalitu obrazu i zvuku bez ohledu na kvalitu původního zdroje a formátu. Televize dostala do vínku též technologii Real 8K Resolution, díky níž dokáže dosáhnout jasu až 4000 nitů, nebo technologii Q HDR 8K s podporou formátu HDR10+. Na výběr bude z úhlopříček 65, 75 a 85 palců. V Česku a na Slovensku bude televizor dostupný v průběhu října.

Jihokorejský obr vedle toho na veletrh přivezl svou obří televizi The Wall, o které jsme se zmiňovali v našem samostatném článku o výstavě (viz zde). Je navržena pro použití ve firemním prostředí a díky svému modulárního designu je plně přizpůsobitelná a poskytuje tak uživatelům volnost při rozhodování, jak ji začlenit do prostoru.

Jak již bylo řečeno, Samsung (stejně jako jeho jihokorejský rival LG) hodně sází na domácí spotřebiče poháněné umělou inteligencí či hlasovými asistenty, které tvoří součást propojené chytré domácnosti. Jedním z nich je novinka jménem Family Hub, inteligentní lednice s podporou hlasového asistenta Bixbyho a velkým dotykovým displejem. Disponuje též technologií na rozpoznávání hlasu Voice ID, díky níž uživatelé mohou dostávat jim na míru šité informace. Funkce Meal Planner zase doporučí recepty, které jednotlivým uživatelům nejlépe vyhovují.

Na scénu Samsung uvedl i chytrou pračku Quick Drive. Díky funkci se stejným názvem dokáže vyprat oblečení za poloviční dobu, aniž nějak utrpí kvalita praní. Chlubí se také systémem Q-rator, řízeným umělou inteligencí, jenž slouží jako inteligentní a personalizovaný asistent pro praní. Další funkcí je Laundry Planner, která umožňuje uživatelům spustit a zastavit praní dle jejich časových dispozic, a minimalizovat tak při praní ztrátu času.

Samsung kromě toho na výstavu přivezl ukázat před pár týdny představenou mobilní vlajkovou loď Galaxy Note 9 a na stejném eventu představené chytré novinky Galaxy Watch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.