Samsung otevřel v Montrealu nové centrum na výzkum AI

Samsung minulý týden otevřel v Montrealu nové centrum na výzkum umělé inteligence, v Kanadě již druhé. Předtím otevřel za necelý rok již šest takových zařízení – kromě jednoho v Torontu společnost provozuje výzkumné AI centrum v Soulu, Kalifornii, New Yorku, Cambridgi a Moskvě.

Jihokorejský technologický obr se v tomto směru snaží držet krok s dalšími giganty, např. s Googlem, který letos otevřel centrum na výzkum AI ve Francii a v poslední době zřídil výzkumnou AI laboratoř např. v Číně, přičemž ještě letos se chystá otevřít další v Ghaně.

Samsung si druhé největší kanadské město vybral kvůli tomu, že je již nějakou dobu domovem jedné z nejrychleji rostoucích AI komunit na světě – momentálně zde působí kolem 250 odborníků na tuto oblast a obory s ní spojené tu studuje zhruba 9 tisíc univerzitních studentů.

Montrealské zařízení povede Gregory Dudek, profesor počítačových věd na McGillově univerzitě a expert na AI se specializací na strojové učení a interakci člověk–robot. Se svým týmem se zaměří na výzkum strojového učení a technologii rozpoznávání hlasu. Centrum bude spolupracovat se zmíněným zařízením v Torontu a partnerství naváže i s nejlepšími místními univerzitami, akademickými institucemi či perspektivními startupy.

Samsung před časem oznámil plán na rozšíření svých výzkumných kapacit na poli AI a plánuje zaměstnat do roku 2020 tisíc špičkových odborníků na umělou inteligenci, z nichž 400 by se mělo rekrutovat ze zahraničí.

 

Zdroj: koreatimes.co.kr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.