Samsung pracuje na druhé generaci svých sluchátek Buds, sází na dlouhou výdrž baterie

Společnost Samsung u loňské generace svých vlajkových modelů sáhla po nepopulárním, ale logickém kroku a odstranila z nich jackovou zdířku. To sebou přineslo mimo jiné „nutnost“ aby Samsung vydal pod svou značkou bezdrátová sluchátka, která by umožnila i nadále používat telefony k poslechu hudby.

Samsung Galaxy Buds malá bezdrátová sluchátka, se byla jistě inspirovaná u konkurenčních Apple AirPods a ačkoliv jejich slávy zatím nedosáhla, jedná se o poměrně úspěšný a oblíbený produkt. Podle uniklých informací se zdá, že první generaci těchto sluchátek by mohla brzy nahradit druhá, revidovaná a vylepšená.

O jejich zvukovou stránku se bude i nadále starat společnost AKG, která v loňském roce přešla plně pod značku Samsung. O tom, jak se zlepší po zvukové stránce zatím nemáme žádné informace. Za to však víme, že by se měla znatelně zvýšit kapacita jejich baterie, a to až dvojnásobně.

To by znamenalo, že minimálně z tohoto hlediska se sluchátka Buds své konkurenty od Applu výrazně předčí. První generace dokázala fungovat na jedno nabití šest až sedm hodin v reálném provozu a případě dvojnásobné kapacity baterií by se měla tedy zdvojnásobit i doba jejich používání, která by tk přesáhla hranici deseti a možná i dvanácti hodin.

Nová sluchátka Buds zřejmě vyjdou spolu s novou generací mobilní telefonů Galaxy S a také s novým telefonem Fold s vertikálním zavíráním. Samsung tyto produkty představí pravděpodobně v únoru v rámci předprogramu veletrhu MWC.

Zdroj: theverge.com