Samsung představí novou verzi dokovací stanice DeX

Jedním z lákadel, které společnost Samsung pro svoje zákazníky v loňském roce připravila, byla dokovací stanice DeX, využívající možnosti konektoru USB-C. Ta dokáže z telefonu jednoduchým způsobem udělat přenosný počítač nebo promítat jeho obraz na televizi. Její vlastnosti jsme vám detailně představili v našem testu.

Podle nejnovějších informací to vypadá, že kromě nových telefonů Galaxy S9 a Galaxy S9 plus představí Samsung na nadcházejícím veletrhu MWC v Barceloně také inovovanou variantu stanice DeX, která dostala jméno DeX Pad. Její obrázky unikly na internet a na první pohled se od své předchůdkyně konstrukčně liší. Nejedná se totiž o kolébku, ale spíše o podložku, jak název napovídá.

Podle obrázků se spekuluje o tom, že vzhledem k vertikální poloze telefonu jej bude možné využít jako touchpad pro ovládání kurzoru. Podobný způsob používá konkurenční telefon Huawei Mate 10 Pro. Podle obrázku to vypadá, že DeX Pad bude mít o něco slabší konektorovou výbavu. Chybí konektor pro připojení pevné sítě ethernet, takže telefon bude odkázán pouze na bezdrátové připojení. Nechybí naopak dva USB 3.0 porty a HDMI grafický výstup.

Obrázky DeX Padu obsahují i vyrenderovaný model očekávaného Galaxy S9. Z něj můžeme vyčíst, že se Samsung ani u nové generace svých telefonů neodhodlal k podobnému kroku jako Apple a ponechá u svých telefonů 3,5 mm audio jack. Na pravé straně nechybí telefonu tlačítko pro asistenta Bixbyho.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.