Samsung představí příští týden inovativní telefon Galaxy A90, některé jeho detaily známe už teď

Společnost Samsung v posledních měsících nešetří na novinkách a v současné době soupeří spolu s Huawei o titul nejprogresivnějšího hráče na světovém trhu. A jak se zdá, tak v nastalém trendu inovací hodlá Samsung pokračovat i nadále, a to hned v příštím týdnu.

Ve středu plánuje největší světový výrobce mobilních telefonů speciální představovací akci, jejíž hlavní hvězdou bude telefon Galaxy A90. Díky únikům z konce uplynulého týdne, jejichž původ můžeme hledat v Číně, jsme se mohli o novince dozvědět něco více.

Hlavním lákadlem telefonu bude bezrámečkový displej a fotoaparát. Tyto dva prvky spolu u modelu A90 úzce souvisí, protože speciální konstrukce telefonu umožňuje, že na přední straně telefonu A90 není žádný fotoaparát a displej tak může zabírat maximální plochu. Přední fotoaparát pro focení selfies nebo pro potřeby videokonferencí bude možné vytvořit z fotoaparátu zadního, jeho vysunutím a otočením čelem k uživateli.

Fotoaparát bude mít tři čočky, Hlavní z nich nabídne nový snímač s rozlišením 48 megapixelů a světelnost f/2.0, druhý potom 8 megapixelů a světelnost f/2.4, třetí objektiv pak má fotoaparát typu Time of Flight, který by mohl sloužit pro lepší zvládnutí rozšířené reality.

Podle dalších informací, které k nám pronikly, víme, že základním prvkem hardwaru bude čipset Snapdragon 7150. Jeho displej nabídne rozlišení Full HD+, tedy 2400 x 1080 pixelů a úhlopříčku 6,7 palce. Velmi pravděpodobně bude mít model A90 také čtečku otisků prstů umístěnou pod displejem telefonu. Nebude chybět ani rychlonabíjení s podporou příkonu 25 W.

Tyto informace pochází z úniku a nejsou potvrzené. Na oficiální info od Samsungu si budeme muset počkat na příští středu, kdy bude nová generace telefonů A uvedena. My u toho nebudeme chybět a poskytneme vám aktuální informace přímo z místa konání, stejně jako první dojmy, jež na nás nová „áčka“ udělají.

Zdroj: gsmarena.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.