Foto použito se svolením společnosti Samsung

Samsung představil 200megapixelový čip pro mobilní fotoaparáty

Společnost Samsung představila svou novinku v oblasti mobilní fotografie. Čip ISOCELL HP1 s rozlišením 200 megapixelů. Jedná se o komponentu, která by své vysoké rozlišení mohla využít hned v několika směrech. Kromě fotografování na plné rozlišení 200 megapixelů nabídne nové možnosti.

Jednou ze základních funkcí, kterou Samsung využívá, je slučování pixelů. Výsledná fotografie má pak menší rozlišení, avšak plošně větší pixely dokáží pracovat s menším množstvím světla. Pixely čipu ISOCELL HP1 mají úhlopříčku 0,64 μm pixelů, doprovodná funkce jich dokáže složit až 16, a vytvořit tak 12,5megapixelový senzorúhlopříčkou pixelu 2,56 μm. Možné je také používat variantu vytvoření pole pixelů 2×2 s výsledným rozlišením 50 megapixelů. V tomto režimu dokáže čip pořizovat videozáznam v rozlišení 8K.

Kromě čipu ISOCELL HP1 představuje Samsung také snímač ISOCELL GN5. Jedná se o snímač s rozlišením 50 megapixelů a 1,0 μm pixely. Podle Samsungu jde o první snímač svého druhu, který dokáže integrovat technologii Dual Pixel Pro. Srovnatelný s ním je pouze snímač GN2 s 1,4μm pixely, kterým je osazen telefon Xiaomi Mi 11 Ultra.

Společnost Samsung neřekla, zda a kdy se její nový čip objeví na trhu. Dá se předpokládat, že by mohl být součástí výbavy nových vlajkových lodí, které budou představeny v lednu nebo únoru příštího roku.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.