Foto: se svolením Samsung

Samsung představil bezdrátový televizor Displace, který se přisaje na jakýkoli rovný povrch

Společnost Samsung se nebrání inovativním a neotřelým nápadům. Nyní přichází se zajímavou novinkou – bezdrátovým televizorem Displace, který lze připevnit na jakoukoli stěnu nebo povrch, a to bez použití držáku. Jedná se o 55palcovou obrazovku OLED s rozlišením 4K, která využívá vakuovou technologii k přisátí na požadované místo (pro lepší manipulaci je televizor opatřen madly zabudovanými v rámu).

Displace má také čtyři vestavěné baterie, díky nimž není potřeba používat napájecí kabel. Výhodou je, že baterie lze vyměnit za provozu (nemusíte tedy čekat, až se nabijí). Tyto baterie by měly vydržet až měsíc provozu při frekvenci sledování 6 hodin denně. Důvodem takto dlouhé výdrže je zejména skutečnost, že televizor neprovádí žádné náročné zpracování dat, jelikož v podstatě pouze streamuje média ze základní stanice, která je dodávána se zařízením.

Instalace je velmi snadná – vakuový mechanismus na zadní straně obrazovky sám rozpozná, pokud je v kontaktu s povrchem a začne se na něj automaticky přisávat, což trvá asi jen osm sekund. K odstranění televizoru z daného místa slouží speciální tlačítko, které je potřeba stisknout a chvíli podržet. Společnost uvedla, že vakuový mechanismus funguje s jakýmkoli rovným povrchem (a to i v případě povrchů s jemnou strukturou, např. se sádrokartonem).

Displace TV disponuje také výsuvnou 4K kamerou zabudovanou v horní části rámu a vlastní software společnosti umožňuje ovládání gesty, což je však bohužel jediný způsob, jak lze televizor ovládat, jelikož není k dispozici samostatný dálkový ovladač. Pokud byste chtěli něco extra, můžete také spojit až čtyři televizory Displace dohromady, a vytvořit tak 110palcový televizor s rozlišením 8K (velmi tenké rámečky by neměly být příliš rušivé).

Televizor stojí 3 000 dolarů a v současné době je k dispozici pouze 100 kusů pro předobjednávky. Dodávat by se měl začít až v prosinci 2023.

Zdroj: engadget.com