Foto: Unsplash

Samsung představil bezpečnostní čip pro univerzální karty, s nimiž bude možné platit, prokazovat svoji totožnost a další

Řada uživatelů by ocenila možnost nosit s sebou místo velkého množství nejrůznějších průkazů a karet jen jednu. Jde o velmi lákavé řešení, není proto divu, že některé technologické společnosti na jejím vývoji pracují. Jednou z nich je také Samsung, který nyní představil něco, co prozatím nezval „první průmyslový“ bezpečnostní čip (IC) pro platební karty typu „vše v jednom“.

Čip S3B512C snímá biometrické údaje prostřednictvím snímače otisků prstů, ukládá a ověřuje data pomocí zabezpečeného prvku (SE) odolného proti manipulaci a analyzuje je pomocí zabezpečeného procesoru. Ačkoli je primárně určen pro platební karty, mohl by být použit také pro identifikaci studentů nebo zaměstnanců, členství nebo přístup do budov.

Nový čip by navíc mohl usnadnit výrobu biometrických platebních karet zejména bankám a dalším subjektům. Skvělou zprávou totiž je, že novinka funguje v souladu s nejnovějšími bezpečnostními požadavky společnosti Mastercard pro platební karty a zároveň odpovídá mezinárodním bezpečnostním standardům (CC EAL 6+).

Samozřejmostí by měla být také možnost rychlejších a bezpečnějších nákupů. Při platbě totiž nebude nutné zadávat PIN, a S3B512C dokonce využívá technologii proti podvržení. Vzhledem k výrobním možnostem a celosvětovému vlivu společnosti Samsung má tento čip potenciál učinit biometrické platební karty běžnějšími. Samsung se nicméně prozatím nezmínil o žádných zákaznících, kteří by čip uvedli na trh, ani o dalších podrobnostech. Lze ale očekávat, že se o novince brzy dozvíme.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.