Samsung představil druhou generaci chytré ledničky Family Hub

Chytrá lednička Family Hub od společnosti Samsung byla už v loňském roce jednou z hvězd veletrhu CES. Na letošním ročníku byla k vidění její mladší verze, která své možnosti opět o něco vylepšila. Už původní Family Hub první generace přinesl řadu možností, které nastupující řada vylepšuje a rozvíjí.

Nově je součástí chladničky hlasový asistent Bixby a také systém SmartThings, který pomáhá lednici lépe začlenit do ekosystému Samsungu. Díky tomu lze prostřednictvím ovládacího panelu chladničky ovládat i další přidružené chytré prvky v domácnosti. Displej samozřejmě slouží i k zobrazování receptů, psaní vzkazů nebo jako vizuální výstup pro Bixbyho.

Systém chladničky také nabízí nové možnosti zacházení s potravinami. Už je možné je nejen prohlédnout, ale nechat si na základě svých chuťových preferencí najít vhodný recept z potravin, které jsou v ledničce. Do toho výběru lze promítnout i případná dietní omezení. Každý člen rodiny má v systému ledničky vlastní profil, skrz který může s ostatními sdílet vzkazy nebo obrázky. Bixby také dokáže rozpoznat jednotlivé hlasy a podle nich zapnout ten správný profil.

Při vaření, nebo jiných kuchyňský pracích, mnoho lidí rádo ocení nějakou další zábavu. Pro ně má Samsung připravenou některou ze streamovacích platforem, nebo si mohou na displej ledničky nechat posílat obraz ze svého chytrého televizoru Samsung. O sportovní zápas nebo zajímavý přímý přenos tak nebude ochuzen ani ten, kdo bude ostatním dělat jednohubky v kuchyni.

Na americkém trhu by chladnička měla být k dispozici v průběhu letošního jara. Přesné datum ani cenu Samsung zatím nespecifikoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.