Samsung představil fotografický čip pro mobilní telefony s rozlišením 64 megapixelů

Společnost Samsung představila nový senzor pro mobilní fotoaparáty s doposud nejvyšším rozlišením na trhu. Komponenta nese označení ISOCELL Bright GW1 a nabídne možnost zachytit snímky v rozlišení 64 megapixelů. Využívá přitom stejnou velikost jednotlivých pixelů (0,8μm) jako současný špičkový čip s rozlišením 48 megapixelů, bude tedy svou plochou o třetinu větší.

Jednou z jeho funkcí bude schopnost redukovat čtyři pixely do jednoho díky čemuž získá více plochy pro zachycení světla i v tomto režimu však dokáže produkovat fotografie s rozlišením 16 megapixelů. Dokáže také mnohem lépe pracovat s barvami a jejich teplotou, než jeho 48 megapixelový předchůdce z dílny společnosti Samsung. Nový snímač zlepší i možnosti nahrávání videa, dokáže například zaznamenávat kvalitu HD při 480 snímcích za vteřinu.

48 megapixelové čipy v současnosti vyrábí společnosti Sony a Samsung. Tyto komponenty se stávají běžnou výbavou vyšších tříd telefonů Samsung, Huawei, Oppo, Vivo nebo Xiaomi. Samung očekává, že jeho 64 megapixelová novinka bude do sériové výroby uvedena v druhé polovině letošního roku. Jejího prvního reálného použití bychom se tak mohli dočkat u vlajkových lodí roku 2020. Je možné, že se první telefony s tímto čipem objeví už na sklonku roku 2019, celý proces by mohlo navíc urychlit, kdyby Sony představilo svůj vlastní čip podobné kvality.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.