Foto: se svolením Samsung

Samsung představil Galaxy Ring, chytrý prsten se zdravotními funkcemi

Samsung na konferenci Mobile World Conference (MWC 2024) představil chytrý prsten Galaxy Ring a odhalil některé další podrobnosti. Zařízení je zaměřeno na oblast zdraví a wellness a bude k dispozici ve třech barvách – stříbrné, zlaté a černé. Do prodeje se má dostat ještě letos.

Když Samsung minulý měsíc na veletrhu Unpacked poprvé ukázal render zařízení Galaxy Ring, mnoho neprozradil. Věděli jsme jen to, že půjde o nositelné zařízení zaměřené na wellness, které má konkurovat prstenům Oura, a že nabídne několik senzorů.

Prsten na první pohled vypadá podobně jako modely Oura, ale měl by být lehčí. Do prodeje se dostane ve velikostech 5 až 13 označených písmeny S až XL. Velikost baterie (a tedy i výdrž) se bude lišit v závislosti na velikosti, a to od 14,5 mAh do 21,5 mAh. Konkrétní výdrž baterie není známa, ale Oura může vydržet až sedm dní na jedno nabití.

Galaxy Ring bude sledovat spánek pomocí monitoru srdečního tepu, pohybu a dechu. Společnost také získá údaje od partnera Natural Cycles, který již provádí sledování plodných dnů na hodinkách Galaxy Watch, což odpovídá klíčové funkci prstenů Oura. Novinka nabídne také nástroj nazvaný My Vitality Score, který měří bdělost a kondici.

Galaxy Ring bude součástí ekosystému Samsung Health a bude kompatibilní s hodinkami Galaxy Watch. To znamená, že ke sledování zdraví budou uživatelé moci používat obě zařízení najednou, a díky tomu získávat kvalitnější údaje.

V následujících měsících se dozvíme více informací, včetně přesné sady senzorů, ceny a data, kdy prsten půjde do prodeje. Galaxy Ring bude kompatibilní pouze s telefony Samsung Galaxy, ačkoli společnost plánuje, že později kompatibilitu rozšíří i na další zařízení se systémem Android.

Zdroj: engadget.com