Samsung představil koncept nového telefonu s ohebným displejem, sází na véčko

Je tomu rok, co se svět poprvé oficiálně dozvěděl o reálné existenci skládacího telefonu z dílny společnosti Samsung. Stalo se tak na každoroční konferenci vývojářů společnosti Samsung a jak ukazuje její letošní ročník, Samsung hodlá propagovat cestu skládacích zařízení i nadále. V rámci jejího programu byl totiž představen koncept nového telefonu, který zatím nemá jméno a podle svých vlastností získal jednoduchou přezdívku Flip.

Od svého předchůdce Foldu (pokud je vůbec možné o něm jako o nástupci mluvit) se Flip liší tím, že se ohýbá přes kratší hranu displeje. Svou konstrukcí tak připomíná klasické véčko, tedy oblíbený typ telefonů, využívaný po roce 2000. Logicky tak půjde o menší přístroj, než je prémiový Fold, schopný se proměnit v menší tablet.

Bohužel jsem se během prezentace nedozvěděli mnoho informací. Nevíme, kdy by se tento telefon mohl objevit na trhu, jakou bude mít výbavu, ani cenovou hladinu, v níž se bude pohybovat. Známe tak pouze jeho podobu.

Na ní je zajímavá kombinace ohebného displeje a průstřelu v němž je skrytý fotoaparát. Tu zřejmě Samsung použije u Flipu vůbec poprvé. Displej bude mít podle vida tři polohy, kromě otevřené a zavřené také polootevřenou. Ta postaví obě dvě poloviny telefonu do pravého úhlu proti sobě, spodní bude sloužit jako základna s ovládacími prvky a na hodní, kolmé k podložce se přesune obraz.

Kromě telefonu Flip představil Samsung práce na nové verzi operačního systému One UI 2. O něm však zatím noho podrobností nevíme. Prostředí by mělo být barevnější, přinést novinky v ovládání a usnadnit použití jedné ruky.

Zdroj: cnet.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.