Foto: Unsplash

Samsung představil první průhlednou obrazovku MicroLED na světě

Na veletrhu CES je vždy řada překvapení. Tento rok společnost Samsung během akce First Look představila první průhledný MicroLED displej na světě.

Ačkoli zatím není známo, kolik bude displej stát nebo kdy se tato technologie dostane do obchodů, Samsung předvedl ne jeden, ale hned tři různé průhledné displeje MicroLED. Každý z nich měl mírně odlišný design. Dvě z předváděcích jednotek byly vybaveny tónovaným sklem, které usnadňovalo ignorování případných rušivých objektů za panelem, zatímco třetí displej se zdál být stejně průhledný jako běžné sklo a zároveň se mohl pochlubit bezrámovým designem.

Naživo se efekt, který mají průhledné mikro OLED displeje Samsung, těžko popisuje, protože obraz vypadá téměř jako hologram, který se vznáší ve vzduchu. Všechny předváděcí displeje byly volně stojící a měřily jen asi centimetr na tloušťku, což ještě umocnilo iluzi vznášejícího se holografického obrazu. Díky vysoké hustotě pixelů mikrodiod navíc obraz vypadal neuvěřitelně ostře. Samsung zatím nahrál pouze jedno předváděcí video:

Podle zástupce společnosti Samsung mají průhledné displeje MicroLED ve srovnání s průhlednými panely OLED vyšší jas, a proto je také méně ovlivňuje okolní světlo. Špatnou zprávou je, že vzhledem k tomu, že 110 palcový model současná generace netransparentních televizorů MicroLED od společnosti Samsung v současné době stojí 150 000 dolarů (3,4 milionu Kč), bude trvat ještě hodně dlouho, než se tyto nové displeje stanou cenově dostupnými.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.