Samsung představil smartphone Galaxy A8s

Samsung uvedl v Pekingu na scénu nový smartphone střední třídy Galaxy A8s. Jak se předtím spekulovalo, je to jeho první telefon s bezrámečkovým displejem Infinity-O, který je charakteristický malým otvorem v levé horní části obrazovky (o průměru zhruba 6,7 mm), ukrývajícím přední fotoaparát.

Novinka dostala do vínku úhlopříčku 6,4 palců, rozlišení displeje FHD+, poměr stran 19.5:9 a rozměry 158,4 x 74,9 x 7,4mm. Pohání ji čipset Snapdragon 710, který doplňuje 6 nebo 8 GB RAM a 128 GB vnitřní paměti (rozšiřitelné o dalších 512 GB). Fotoaparát je trojitý a má rozlišení 24, 10 a 5 MPx, přičemž první má světelnost objektivu f/1.7, druhý disponuje teleobjektivem se světelností f/2.4 a třetí, sloužící k zachycení hloubky, má objektiv se světelností f/2.2. Přední kamerka má rozlišení 24 MPx. Součástí výbavy je čtečka otisků prstů (na zadní straně) a modul NFC.

Smartphone je softwarově postaven na Androidu 8.1 a nadstavbě Samsung Experience ve verzi 9.5. Baterie má kapacitu 3400 mAh a podporuje rychlé nabíjení.

Dostupný bude v modré, šedé a zelené barvě, což naznačuje, že jím jihokorejský technologický gigant cílí na mladší publikum. Do prodeje vstoupí 21. prosince a v tuto chvíli není jasné, jestli se dostane za hranice Číny. Samsung také zatím neoznámil, kolik bude stát.

 

Zdroj: fonearena.com, phoneradar.com