Samsung představil špičkový tablet Galaxy Tab S4, navržený jako zabiják iPadů

Společnost Samsung si pro své příznivce přichystala malé překvapení. Ačkoliv je většina pozornosti upřena k příštímu čtvrtku, kdy bude představen nový telefon z řady Note, vydala včera nový tablet nazvaný Galaxy Tab S4, který se svými parametry řadí mezi naprostou špičku současného trhu.

Jeho základem je 10,5 palcový AMOLED displej s rozlišením 2560×1600 pixelů a poměrem stran 16:10. Oproti předchozím tabletům z dílny Samsungu má Galaxy Tab S4 mnohem užší rámečky. Jeho systém je postaven na základě Androidu 8.1 Oreo. O jeho výkon se stará procesor Snapdragon 835 podporovaný 4GB RAM. K dispozici je ve dvou variantách, které se liší velikostí úložiště, která je 64 GB nebo 256 GB. Díky baterii s kapacitou 7300 mAh slibuje Samsung výdrž až 16 hodin.

Samsung Galaxy Tab S4 má kromě vysokého výkonu také několik vylepšení, kterými se výrazně odlišuje od konkurence, tedy minimálně té, jež využívá systém operační systém Android. První z nich je kvalita zvuku, kterou obstarávají hned 4 reproduktory, jež Samsung vyvíjel ve spolupráci se společností AKG. Druhým bonusem je stylus S, který usnadní práci s tabletem a má řadu šikovných funkcí. Jeho výhodou je i to, že je přímo součástí balení.

Asi největší pozornost Galaxy Tab S4 získal díky speciální dokovací stanice z řady DeX. Její prostřednictvím se tablet přemění na plnohodnotný Chrome Book. Součástí stanice je klávesnice a také podpora ovládání prostřednictvím myši. Po připojení DeXu se promění prostředí operačního systému tabletu a více připomíná klasické Windows. Navíc podporuje práci ve více oknech, kterých je možné mít otevřeno až 20 najednou.

Nové tablety se na trh dostanou 10. srpna a jejich cena bude 650 dolarů za 64 GB verzi a 750 dolarů za 256 verzi.

Zdroj: news.samsung.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.