Samsung představil svůj první skládací telefon Galaxy Fold

Samsung včera kromě vlajkové mobilní řady Galaxy S10 uvedl na scénu také svůj očekávaný skládací telefon Galaxy Fold. Inovativní zařízení, které má složené úhlopříčku 4,6 a rozložené 7,3 palců, však rozhodně nebude pro každého – jihokorejský technologický gigant si je cení na 1 980 dolarů.

Otevření telefonu jako knihu umožňuje podle Samsungu důmyslný kloub s řadou vzájemně propojených ozubených koleček, který je uložen do pouzdra, takže není vidět a nijak neruší design zařízení. Vnitřní displej (typu Dynamic AMOLED s rozlišením 2152×1536 a poměrem stran 16:10) je vybaven novou polymerovou vrstvou, která mu propůjčila velkou odolnost a flexibilitu a také umožnila jej ztenčit na polovinu tloušťky běžné smartphonové obrazovky. Má poměrně tenké rámečky a v pravém horním rohu se nachází široký výřez, v němž se ukrývá duální fotoaparát a senzory. Přední displej (typu Super AMOLED s rozlišením HD+ a poměrem stran 21:9) má naopak velmi výrazný horní a spodní rámeček, což se patrně nebude zamlouvat každému, protože takový design jde proti trendu doby.

Tabletový režim umožňuje multitasking aplikací ve třech oknech – v jednom velkém vlevo a ve dvou menších na pravé straně. Uživatel si tak může v levém okně např. prohlížet web a v pravém horním číst zprávy a dolním pouštět videa.

Zařízení jinak dostalo do vínku špičkový hardware – je vybaveno čipem Snapdragon 855, 12 GB RAM, 512 GB vnitřní paměti, celkem šesti fotoaparáty (trojitým vzadu se stejnými parametry, jako mají vlajkové lodě Galaxy S10 a Galaxy S10+, zmíněným duálním fotoaparátem v tabletovém režimu – standardním a pro zachycení hloubky s rozlišením 10 a 8 MPx – a předním fotoaparátem na čelní straně s rozlišením 10 MPx). Součástí výbavy je čtečka otisků prstů umístěná na boku nebo čip NFC.

Softwarově je postaveno na Androidu 9.0 a kapacita dvou baterií činí dohromady 4380 mAh. Podporuje jak rychlé, tak bezdrátové nabíjení.

Galaxy Fold bude dostupný ve čtyřech barvách – černé, zlaté, zelené a modré. Do prodeje vstoupí 26. dubna a bude k dostání i ve verzi s podporou 5G sítě.

Rozkládací telefon je však první i v jiných pro mnohé ne v tak pozitivních změnách v produkci Samsungu. Chybí mu například slot na SD kartu a především u něj absentuje klasických 3,5 mm jack. Je možné, že se jedná o řešení, ke kterému Samsung musel přistoupit z konstrukčních důvodů, nikoliv proto, že by s nimi do budoucna nepočítal. Na druhou stranu spolu s telefonem uvedl na trh svá bezdrátová sluchátka Galaxy Buds a je možné, že budoucnost vidí, podobně jako Apple v bezdrátovém zvuku.

 

Zdroj: pcmag.com, samsung.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.