Foto: Unsplash

Samsung se opět umístil na první příčce nejprodávanějších značek smartphonů v Evropě

Zajímá vás, který výrobce telefonů je v Evropě nejprodávanější? Je to Samsung. Společnost Counterpoint Research to uvedla ve své nejnovější zprávě, která mapovala oblibu největších značek za třetí čtvrtletí roku 2021. Samsung se přitom na první příčce tohoto žebříčku drží dlouhodobě.

Kromě toho se však ve zprávě můžeme dočíst i o pořadí dalších výrobců. Výsledky Counterpoint Research totiž zahrnují ještě dalších deset největších výrobců spolu s podílem, který se jim na trhu podařilo získat.

Vítězný Samsung tedy v Evropě získal 30,4% podíl na trhu. Nicméně z dlouhodobého hlediska svůj podíl ztrácí (podle serveru GSMArena růst meziročně poklesl o 16 %). Na druhém místě se umístilo Xiaomi s 23,6% podílem na trhu. A oproti Samsungu si tato čínská značka meziročně polepšila o 51 %. Bronz pak patří společnosti Apple s 22,1% podílem na trhu, která zaznamenala 24% růst.

Svůj kus si ukously také společnosti Oppo a realme, a to s 10,1 a 2,4 procenty, přičemž Oppo zaznamenalo vynikající 112% růst, a realme se může pochlubit dokonce neuvěřitelným 160% růstem. Na dalších místech se umístila Motorola a Nokia HMD, které vykazují také zvýšení zájmu uživatelů. Na druhou stranu Honor a Huawei svůj podíl na trhu nepřekvapivě ztrácejí, a to kvůli omezením a chybějícím službám Google Play.

V celkovém pohledu však evropský trh s chytrými telefony zaznamenal meziroční pokles o 1 %. Tento mírný pád bychom nejpravděpodobněji mohli připsat na vrub problémy s nedostatkem čipů, které postihly všechna odvětví na celém světě. Své v tom mohla hrát i liknavost Samsungu, který dosud nebyl schopen uvést na trh některá svá klíčová zařízení (jako například Samsung Galaxy S21 FE). Velkou otázkou samozřejmě také zůstává vývoj do budoucna.

Zdroj: pocketnow.com