Foto: se svolením Samsung

Samsung se pochlubil, že v roce 2021 dodal téměř 10 milionů skládacích telefonů

Jen několik týdnů před srpnovou akcí Unpacked Samsung prozradil, že celosvětově dodal již „téměř 10 milionů skládacích smartphonů“. V příspěvku na stránkách Samsung Newsroom šéf divize Mobile Experience Business Dr. TM Roh uvedl, že je to o 300 % více než v roce 2020 a že očekává, že tento „rychlý růst“ bude pokračovat. Podle jeho slov se většina zákazníků (konkrétně 70 %) rozhodla pro Flip. To není překvapivé: Samsung totiž již dříve přiznal, že právě Flip 3 motivoval ke změně značky více lidí než jeho vlajkové lodě.

Každopádně deset milionů kusů je podstatně více než čísla dodávek, které byly zveřejněny dříve. Ve své únorové zprávě společnost International Data Corporation uvedla, že „celosvětové dodávky skládacích telefonů dosáhly v roce 2021 celkem 7,1 milionu kusů“. Ať už je pravdivý kterýkoli údaj, divize Mobile Experience společnosti Samsung zaznamenala v loňském roce nárůst příjmů, a to především právě díky silným prodejům skládacích telefonů a nejnovějších zařízení Galaxy S.

Kromě toho, že Roh poskytl aktuální informace o tom, jak se zařízením Samsung daří, také potvrdil, že společnost na příští akci Unpacked představí své další modely Flip a Fold. Uvedl také, že společnost Samsung udělala několik kroků k tomu, aby uživatelům ještě zdokonalila zážitky, které mohou s telefony zakusit:

„Těším se na to, až lidé objeví nové způsoby, jak s novými skládacími telefony dělat více věcí, které mají rádi. Na naší nadcházející akci Unpacked 10. srpna uvidíte, že důsledek našich inovací není jen o tom, co technologie dokáže. Jde o to, co můžete dělat vy. Opět jsme se inspirovali u toho nejdůležitějšího zdroje – uživatelů Galaxy – a posunuli jsme hranice možného. Nemohu se dočkat, až vám ukážeme potenciál našich nových skládacích zařízení Samsung Galaxy jako dokonalého nástroje pro produktivitu i sebevyjádření.“

Nadcházející akce Samsung Unpacked se bude konat 10. srpna v 15 hodin našeho času. Přenos začne zde zhruba ve 14:40.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.