Foto: se svolením Samsung

Samsung se snaží předcházet čipové krizi, předpokládá, že potrvá až do druhé poloviny roku 2022

Čipová krize postihla všechny výrobce, ať už jde o Apple, Samsung, Microsoft, Sony nebo kohokoli jiného. A otázku, kdy tato nepříjemná kapitola skončí, si proto kladou všichni. Svůj postoj k tomuto problému nyní zveřejnila společnost Samsung. Někteří její vedoucí pracovníci se domnívají, že nedostatek čipů bude zasahovat až do druhé poloviny roku 2022.

Společnost již o tomto problému diskutovala také se zástupci více než 30 partnerů a dodavatelů. Na programu této schůzky přitom bylo i rozhodování o obchodním plánu na následující rok, který právě pracuje i s prognózou nedostatku čipů až do druhé poloviny roku 2022.

Samsung se proto rozhodl, že bude realizovat kroky k minimalizaci dopadů trvající čipové krize. Podle serveru The Elec Samsung prosadil roční smlouvy se slévárnami čipů, aby si zajistil dostatek těchto komponentů, a to i přesto, že lze očekávat zvýšení jejich ceny. Místo dvoutýdenních zásob by tak Samsung měl přistoupit až k čtyřtýdenním zásobám. Tyto kroky přitom znamenají velkou výhodu oproti konkurenci, a tato korejská společnost se tak snaží co nejvíce minimalizovat negativní dopady na svoji produkci.

I když se nyní zdá, že čipová krize je nekonečná, je dobré vědět, že se k ní alespoň některé společnosti staví čelem a minimalizují její dopad. Zdá se, že Samsung nechce opakovat letošní opakované odkládání uvedení modelu Galaxy S21 FE (které se nakonec protáhlo na více než čtyři měsíce).

Zdroj: pocketnow.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.