Samsung se zavázal používat k balení svých produktů ekologické materiály

Společnost Samsung je dlouhodobě největším výrobcem mobilních telefonů na světě a vyrábí i velké množství další elekroniky. A všechny tyto produkty jsou zabalené v obalech, které ve většině případů zákazníci vyhodí. Vzniká tak velké množství odpadu, který je často ekologicky obtížně odbouratelný.

Pro tento rok si tedy Samsung dal závazek, že se zaměří na zmírnění zátěže životního prostředí. U telefonů, tabletů a nositelných zřízení, typu chytrých hodinek se bude jednat o změnu plastového materiálu v obalech za buničinu a tvrzený papír. Změní se také design dodávaných nabíječek, které budou mít nově matný povrch a nebudou obaleny plastovou folií.

Plastové sáčky používané k ochraně povrchu domácích spotřebičů, jako jsou televizory, chladničky, klimatizací a praček, stejně jako drobných kuchyňských spotřebičů, budou také nahrazeny pytly z recyklovaných materiálů a bioplastů, které jsou vyrobeny z plastových odpadů a nečistot, a nefosilními materiály, jako je škrob nebo cukrová třtina.

Změny se budou týkat i používaného papíru, Samsung bude používat pouze papírové materiály certifikované globálními environmentálními organizacemi, jako je Forest Stewardship Council, Programme for the Endorsement of Forest Certification Scheme and the Sustainable Forestry Initiative.

„Společnost Samsung Electronics se nyní zaměřuje na ekologické problémy společnosti, jako je vyčerpání zdrojů a plastové odpady,“ uvedl Gyeong-bin Jeon, vedoucí globálního centra spokojenosti zákazníků společnosti Samsung. „Jsme odhodláni recyklovat zdroje a minimalizovat znečištění z našich produktů. Budeme používat ekologicky udržitelné materiály, i když to bude znamenat nárůst nákladů.“

Zdroj: news.samsung.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.