Zdroj: Unsplash

Společnost Samsung se zavázala, že do roku 2050 dosáhne nulových emisí uhlíku

Společnost Samsung se zavázala, že do roku 2050 dosáhne nulových emisí uhlíku. V příštích sedmi a půl letech na to vynaloží 7 bilionů Jihokorejských wonů (přibližně 120 miliard Kč). Již v roce 2030 by pak nulové emise uhlíku měla produkovat její divize Device eXperience (DX). Divize DX společnosti Samsung zahrnuje aktivity v oblasti spotřební elektroniky, včetně výroby mobilních telefonů a displejů.

Divize DX byla v roce 2021 v rámci celé společnosti Samsung zodpovědná pouze za 10 % emisí skleníkových plynů. Divize společnosti vyrábějící čipy a další komponenty (která je největším zdrojem peněz) byla pak zodpovědná za 90 % ze 17,4 milionu tun skleníkových plynů, které společnost loni vypustila do ovzduší.

Technologický gigant se také připojil k celosvětové iniciativě RE100 zahrnující podniky, které chtějí pro svůj provoz využívat obnovitelné zdroje energie. Samsung začne tím, že během příštích pěti let bude provozovat divizi DX a všechny další provozy v zahraničí za pomoci energie z obnovitelných zdrojů. Společnost ve svém oznámení podrobně popsala i další ekologické plány, včetně závazku podporovat opětovné využívání vody a plánu rozšířit svou iniciativu sběru elektronického odpadu z 50 na 180 zemí.

Mluvčí jednoho z akcionářů společnosti agentuře Reuters sdělil, že Samsung tak dlouho otálel s jasným závazkem ke snižování emisí uhlíku, až to mezi dlouhodobými investory začalo vyvolávat rostoucí obavy.

zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.