Samsung spouští PlayGalaxy Link, herní službu schopnou stremovat hru do mobilního telefonu

Streamování her je velkým tématem letošního roku a většina technologických gigantů představuje své verze této služby. Do seznamu společností, které umožňují streamování her se nyní přidal i nejúspěšnější výrobce mobilních telefonů Samsung se svou službou PlayGalaxy Link.

Jedná se o službu, která umožní streamování her z počítače na mobilní telefon v rámci domácí sítě. Funguje tak podobně jako například Steam Link od společnosti Valve, který umožňuje hraní na televizi. Stačí nainstalovat speciální aplikaci do počítače a mobilního telefonu a obě zařízení propojit prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Služba běží v betaverzi od dubna a to na telefonech Samsung Galaxy S10, S10e, S10 Plus a S10 5G, nyní se objevila také na modelu Note 10 a začátkem prosince by měla být k dispozici také na loňské generaci vlajkových lodí Samsungu.

Klíčová bude zřejmě rychlost domácí sítě (doporučená je 5 Ghz). Podle Samsungu by měla aplikace fungovat i prostřednictvím mobilního připojení. Při hraní je možné využít ovladač připojený prostřednictvím Bluetooth například DualShock 4 z konzole Sony PlayStation.

Službu jsem zatím neměli možnost přímo vyzkoušet a nemáme informace o tom, jestli se objeví také v České republice. V tuto chvíli je k dispozici kromě USA a Jižní Koreji, kde došlo k prvnímu testování, také ve Velké Británii, Kanadě, Itálii, Nizozemsku, Francii, Singapuru a Rusku.

Zdroj: androidpolice.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.