foto: Samsung

Samsung testuje doručování drobné elektroniky pomocí dronů

Na exkluzivním zboží není důležité jen produkt samotný, ale také to, jak jej budoucí majitel dostane a jak se ním seznámí. Toho jsou si vědomi všichni marketingoví pracovníci a snaží se pocit vyjímečnosti okamžiku uživateli co nejvíce zdůraznit. Společnost Samsung proto testuje v Irsku novou službu – doručování pomocí dronu.

Samsung testuje svoji novou službu v Irsku, kde uzavřela partnerství s výrobcem dronů Manna. Samsung díky tomu ve vymezené oblasti slibuje dodání menších elektrických zařízení, jako jsou mobilní nebo chytré hodinky v řádu několika minut od objednání. Služba zatím funguje v oblasti města Oranmore v hrabství Galway v Irsku.

Společnost Samsung říká, že v rámci společného projektu vyvinula společnost Manna speciální doručovací dron schopný létat rychlostí až 60 kilometrů za hodinu. To by mělo být zárukou opravdu rychlého doručení. Operační oblast dronů je poměrně malá a zahrnuje rádius dvou kilometrů od distribučního centra.

V nabídce společnosti Samsung je to inovativní krok, avšak samotná společnost Manna doručuje pomocí dronů potraviny a léky zájemcům již od loňského roku. Spolupracuje v tom s obchody Tesco. Samsung říká, že podobná partnerství uzavře i na jiných místech světa, avšak aspoň prozatím půjde vždy o služby, jež budou svým rozsahem spíše lokální. Překážkou tohoto způsobu dopravy nemusí být ani tak technologie samy o sobě, jako spíše legislativa v jednotlivých oblastech.

Zážitek, kdy vám váš nový telefon doručí ke dveřím dron, ale může být z pohledu dnešního člověka opravdu nezapomenutelný.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.